Гра-випробування "Котигорошко"


На Черкащині гра-випробування “Котигорошко” бере початок ще з першого обласного збору пошукових загонів“Шляхами козацької слави“,який проходив в 1994 році в с.Грушківка Кам’янського району. Тут потрібно було висвітлити роботу пошукових загонів по збору матеріалів про історію Черкащини, козацтва, вивчення народної творчості.

В 1995 році в с.Будище Черкаського району пройшов другий обласний збір пошукових загонів”Дорогами слави батьків”,на якому діти крім знайомих їм конкурсів, взяли участь у конкурсі агітбригад, присвяченому 50-річчю Перемоги в Великій Вітчизняній війні.

В 1996 с.Будище знову прийняло на своїй землі обласний фінал.Цього року захід вже проходив під новою назвою: Гра-випробування “Котигорошко”. Як славнозвісний Котигорошко боровся з казковим Драконом, та і діти, підлітки області долали труднощі у випробуваннях:спортивних, туристичних, іграх та конкурсах.

Починаючи з 1996 року діти Шполянщини, як і інших районів Черкаської області грають в гру-випробування „Котигорошко”. Саме цього року народилася і наша команда „ Робінзони”.

В невеличкій шкільній родині , яка налічує всього 86 учнів, знайшлося 50 дітей ,які прагнуть вести пропаганду здорового, активного способу життя, хочуть вміти орієнтуватися в життєвих та надзвичайних ситуаціях, набути навичок спілкування з природою, фізично загартуватися , брати участь у різних конкурсах та змаганнях.

Гра –випробування „Котигорошко” – гра, яка стала для нашої команди „Робінзони” практичною перевіркою дій в екстремальних ситуаціях. Ми навчилися проявляти свій характер, свої вміння, таланти, здібності. Ми знайшли своїх справжніх друзів і однодумців, з якими ми завжди діємо колективно, змагаємось , співаємо і сміємось та прагнемо бути корисними людям.

Традиційно в червні 1997 року, але вже на Чигиринщині, славній землі Богдана Хмельницького,відбувся обласний фінал.

В ювілей 5-річниці гри команди котигорошківців з’їхалися на мальовничий берег Росі до с.Виграїв на Корсунщині. Це саме та земля, де 350 літ тому відбулася славна переможна битва козаків під керівництвом Богдана Хмельницького на військами королівської Польші.

В 1999 році Кам’янщина святкує 350 років заснування та Пушкінські дні і знову приймає на своїй землі вже VI обласний фінал.

А тим часом наша команда впевнено крокувала до своєї мети, і в 2000 році ми змогли вибороти І місце на районних змаганнях та взяти участь в VII обласному фіналі , який відбувся на Золотоніщині , біля с.Коробівка, на березі Дніпра ,де зайняли почесне ІІІ місце

В 2001 році знову с.Будище Черкаського району гостинно прийняло VIII обласний фінал, в якому наша команда зайняла ІІ місце.

2002 рік. IX обласний фінал приймає с.Балаклея Смілянського району. Шполянщину знову представляє команда „Робінзони” і знову виборює призове ІІ місце.

В 2003 році ювілейний Х обласний фінал гри-випробування “Котигорошко” у мальовничому урочищі “Дар’ївка” приймає Шполянський район. І нарешті збулося те, до чого ми так прагнули. На Х обласному фіналі гри – випробуванні „Котигорошко”, що проводився на рідній Шполянщині, ми зайняли І місце. На цих змаганнях наша команда одержала 13 грамот за І місце, 6 - за ІІ місце та 2 грамоти за ІІІ місце в різних видах змагань.

Як переможці обласних змагань наша команда в жовтні 2003 року представила Черкаську область в ДЦ “Молода Гвардія” м.Одеса, на фінальних змаганнях Всеукаїнської гри-випрбування “Котигорошко” , де вибороли п’яте місце та грамоту „За волю до перемоги”.

В 2004 році змагання відбулися на Корсунщині , біля села Виграїв. На берегах Росі. Цього року на ХІ обласному фіналі гри – випробуванні „Котигорошко”, що проходив в К-Шевченківському наша команда знову виборола ІІ місце.

З 2005 по 2007 роки обласні змагання гри "Котигорошко" проводилися на лівому березі величного Дніпра. У 2005 та 2007 роках випробування відбувалися на туристичній базі "Придніпровська", а у 2006 році в с. Ліпляве Канівського району.

З кожного змагання учні нашої школи завжди привозили кубки, грамоти, нагороди, а взагальному заліку завжди займали призові місця.

Останній раз команда "Робінзони" прийняла участь у обласному фіналі гри-випробування "Котигорошко" в 2008 році, який відбувся на історичній батьківщині цієї гри в с.Грушківка Кам’янського району.

Команда виступала двома віковими групами. Молодша група здобула загальнокомандне ІІ місце а старша- IV.

Всі ці роки незмінним керівником команди була директор школи Красіліч Раїса Степанівна а тренерами: вчитель фізкультури Качан Андрій Борисович, вчитель історії Павловський Віктор Володимирович та заступник директора з навчально-виховної роботи Кісіль Володимир Григорович .

Живемо і працюємо під девізом:

- Команда „Робінзони” – суперклас, хай всі рівняються на нас!!!
Кiлькiсть переглядiв: 30

Коментарi