Участь у Всеукраїнському дитячому русі "Школа безпеки"


Команда «Рятівник» Капустинського НВК була створена на весні 2008 року,

а вже в травні вперше представляла Шполянський район на обласному зборі-змаганні юних рятувальників «Школа безпеки» і зайняла призове II місце.
2009 рік для команди видався багатим на події. На плечі юних рятівників випало справжнє випробування продемонструвати свої практичні навички та уміння діяти при пожежі. З 22 по 24 травня 2009 року на базі відпочинку “Динамо” в Дахнівському районі міста Черкаси проходив обласній збір-змагання юних рятувальників “ Школа безпеки ”. Серед 20 команд – учасниць змагань ми вибороли 1 місце. У вересні місяці наша команда «Рятівник» представляла Черкаську область на ІV міжнародному (ІX Всеукраїнському) зборі-змаганні юних рятувальників «ШКОЛА БЕЗПЕКИ» , що приходив в ДЦ «Молода гвардія» м. Одеса. Команда зайняла 9 місце.
21-22 травня 2010 року. VIII обласний збір-змагання на базі «Динамо». Команда зайняла І місце на дистанції «Пошуково-рятувальні роботи в умовах природного середовища», І місце на дистанції «Бойове розгортання», ІІ місце в медичному конкурсі, ІІІ місце на дистанції «Рятування постраждалого з висотної будівлі» та ІІІ місце на дистанції «Рятувальні роботи у зоні техногенної аварії». В результаті команда виборола ІІ загальнокомандне місце, за що була нагороджена Грамотою головного управління МНС в Черкаській області.
У 2011 році Черкаське обласне відділення ВГДР “Школа безпеки” традиційно в травні місяці провело ІХ обласний збір , в якому пройняла участь і наша команда. В цікавій формі було проведено змагання юних рятувальників та конкурсна програма. Наша команда виступила на високому рівні , та виборола І місце. Як переможці змагань наші учні представляли Черкаську область на VI міжнародному (XI Всеукраїнському ) зборі-змаганні юних рятувальників «ШКОЛА БЕЗПЕКИ» , що проводився у Южноукраїнську, Миколаївської області.
З 4 липня у місті Южноукраїнськ Миколаївської області відбувається XI Всеукраїнський (VI Міжнародний) збір-змагання юних рятувальників «Школа безпеки», на якому честь Черкащини захищають хлопці та дівчата з команди «Рятувальник» Капустинського НВК І-ІІІ ступенів. Урочисте відкриття збору відбулося 5 липня на Алеї Слави живописного містечка Южноукраїнськ, що на березі Південного Бугу. Всеукраїнський дитячий рух «Школа безпеки» - добровільна, незалежна, неполітична масова всеукраїнська громадська дитяча організація, яку було створено за ініціативи та під патронатом МНС України у 1999 році. Цього року у змаганнях беруть участь 29 команд, серед яких, окрім українців, юні рятувальники з Росії, Білорусі, Казахстану. Свято розпочалось з шикування команд та марш-параду до місця урочистого відкриття. Приймав парад перший заступник Міністра МНС України Михайло Болотських.
Команда «Рятувальник» Капустинського НВК І-ІІІ ступенів, яку впродовж 5- ти років готували до змагань директор НВК Р.С.Красіліч, її заступник В.Г.Кісіль, вчителі В.В.Павловський, В.С.Гончар, увійшла не в «десятку» - ні!, а в «п’ятірку» найсильніших команд юних рятувальників Всеукраїнського громадського дитячого руху «Школа безпеки», виборовши з- поміж 29- ти команд 5 місце! МОЛОДЦІ! Нам є ким пишатися, на кого рівнятися!
А з 15 жовтня до 5 листопада 2011 року в Міжнародному дитячому центрі «Артек» проходила X тематична зміна «Майбутнє починається сьогодні», в якій візяли участь 1140 дітей з усієї України. Серед них - 7 школярів Капустинського НВК І-ІІІ ступенів - учасників команди "Рятувальник", які впродовж п'яти років виборюють призові місця на обласних турнірах та входять у п'ятірку кращих на всеукраїнських та міжнародних змаганнях Всеукраїнського дитячого руху " Школа безпеки". Як нагорода - цьогорічні путівки в омріяний "Артек", надані управлінням МНС в Черкаській області. В рамках тематичної зміни відбувся зліт юних рятувальників України, в якому прийняли участь 292 дитини. Метою і головним завданням зміни було відкриття нових можливостей для дітей у розбудові власного майбутнього і майбутнього держави. Сприяння формуванню у дітей і підлітків почуття громадянської свідомості, відповідальності та активної життєвої позиції.
7 грудня 2011 року учні та вчителі Капустинського НВК І-ІІІ ступенів зустрічали гостей з усіх регіонів України - делегацію учасників Всеукраїнського семінару- практикуму на тему "Школа безпеки: навчаємо дітей – виховуємо суспільство» під головуванням лідера Всеукраїнського громадського дитячого руху «Школа безпеки» Алли Олегівни Негрієнко. Захід об'єднав представників центральних та місцевих органів виконавчої влади, відповідальних за сфери діяльності у надзвичайних ситуаціях, освіти і науки, у справах молоді та спорту, територіальних органів МНС, навчально-методичних центрів цивільного захисту та безпеки життєдіяльності АР Крим, областей, курсів ЦО мм. Києва та Севастополя, Інституту державного управління у сфері цивільного захисту, Інституту інноваційних технологій та змісту освіти МОН, керівників загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів, лідерів Всеукраїнського громадського дитячого руху «Школа безпеки», члени Головної суддівської колегії збору-змагання «Школа безпеки», представників громадських організацій. Учасники семінару, яких вітали на шполянській землі голова Шполянської районної державної адміністрації Сергій Михайлович Струк, його заступник Віктор Миколайович Чайка, начальник відділу освіти Юрій Олександрович Дядченко, обговорили шляхи удосконалення навчання дітей і підлітків основам безпечної життєдіяльності, об‘єднання зусиль центральних та місцевих органів виконавчої влади, громадських організацій з метою створення дійової системи навчання для дітей та молоді з питань безпеки життєдіяльності, цивільного захисту і рятувальної справи. Учасники заходу схвально оцінили показові виступи учнів, які відвідують гуртки юних рятувальників, висловили непідробне захоплення вагомими успіхами школярів сільської школи, де навчається 60 дітей, а також побажали чемпіонської перемоги на VIІ Міжнародному (XIІ Всеукраїнському) зборі-змаганні юних рятувальників “Школа безпеки”, що відбудеться влітку у 2012 року на Волині.
11 травня 2012 року на базі Капустинського навчально-виховного комплексу І-ІІІ ступенів відбулися міжрайоннізбори-змагання юних рятувальників «Школа безпеки» ,в яких взяли участь команда господарів "Рятівник",команди юних рятівників з сусідніх районів - Звенигородського, Смілянського, Городищенського, Катеринопільського. В ході запеклих змагань перше місце виборола команда-рятувальник Капустинського навчально-виховного комплексу, учасники якої продемонстрували справжній висококласний вишкіл. З вітальною промовою до учасників змагань звернувся присутній на заході голова Шполянської райдержадміністрації Сергій Михайлович Струк, який відмітив великий позитив у діяльності Всеукраїнського громадського дитячого руху «Школа безпеки». Перемога дала путівку команді на ХІІ Всеукраїнський (VII Міжнародний) збор-змагання.
25 серпня2012 року на спорткомплексі територіального управління МНС України у Волинській області, розташованого в Луцьку, відбулась урочиста церемонія відкриття ХІІ Всеукраїнського (VII Міжнародного) збору-змагання юних рятувальників «Школа безпеки», на який прибула команда «Рятівник» Капустинського НВК І-ІІІ ступенів Шполянського району, що вкотре перемогла на обласному зборі – змаганні і знову, як і впродовж останніх п]ять років, виборола право відстоювати честь Черкащини. В змаганнях беруть участь команди з АР Крим, 19 областей України, міст Києва та Севастополя, а також 4 іноземні команди – Республік Білорусь, Польщі, Словаччини і Російської Федерації – всього понад 250 учасників. Капітани команд іноземних делегацій та господарів змагань поклали квіти до пам’ятного знаку пожежникам-ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС. Урочисте відкриття завершилось парадом команд-учасниць.
Упродовж трьох днів юнаки та дівчата усіх команд змагаються у наступних дистанціях: «Бойове розгортання та гасіння пожежі», «Рятувальні роботи на висотній будівлі», «Аварійно-рятувальні роботи в зоні хімічного або радіаційного забруднення», «Рятувальні роботи на акваторії».У напруженій боротьбі на території дитячого оздоровчого табору імені Олега Кошового у селі Дачне Ківерцівського району капустинські юні рятівники пройшли етапи «Пошуково-рятувальні роботи в умовах природного середовища», психологічні тестування, взяли участь у круглому столі «Молодь – за безпечний світ», у тренінгах з профілактики розповсюдження ВІЛ серед молоді та формуванні навичок відповідальної поведінки «Дбаю про себе», відвідали цікаву екскурсійну програму по древньому Луцьку. А 27 серпня під час виконання завдань дистанції «Аварійно-рятувальні роботи у зоні хімічного або радіаційного забруднення» учасники з команди «Рятівник» продемонстрували здатність до рятувальних дій із застосуванням спеціального рятувального спорядження та засобів індивідуального захисту і упевнено посіли перше місце!
В 2013 році команда посідає ІІ загальнокомандне місце серед команд Черкаської області.
В 2014 році змагання на обласному та Всеукраїнському рівні не проводилися, але гурток «Школа безпеки» в Капустинському НВК працює .
Кiлькiсть переглядiв: 24

Коментарi