«Моє село для мене ти єдине»

Паспорт проектної роботи

Науковий керівник: В. В. Павловський, вчитель історії Капустинський навчально-виховний комплекс ,, Дошкільний навчальний заклад –загальноосвітня школа I-III ступенів ,, Шполянської районної ради Черкаської області.

Тип проекту: пізнавальний

Жанр проекту: творчий

Тема : «Моє село для мене ти єдине»

Мета:

збагатити знання учнів про історію свого села

формувати громадянина – українця засобами виховання особистості елементами народознавчого характеру

виховувати інтерес до історії рідного краю як складової історії України

пробуджувати пізнавальні інтереси до історії свого народу

Завдання:

ознайомити учнів з національною культурою, піснями, віршами, легендами та історією рідного села, гордість за свою малу Батьківщину, любов до неї, продовжувати і примножувати традиції свого народу.

Види діяльності:

добір матеріалу: легенд, віршів, пісень про село Капустине

самостійне складання віршів

проведення виставки «Історія села»

відбір фотографій

Проміжний результат

оформлення альбому, обговорення зібраних матеріалів

розповідь учнів про історію села (легенд, віршів, пісень)

проведення свята «Дня села»

ознайомлення з виставкою робіт

Анотація проекту
Так як кожна велика ріка починає свій нестримний біг до моря з невеличкого чистого джерельця, так і любов громадянина до своєї батьківщини розпочинається з любові до тієї місцевості, де він розпочав пізнавати світ, де пройшли його дитячі роки, де знаходяться могили його предків. Відомо також, що людина любить лиш те, що добре знає. Ця брошура є першою спробою дати огляд історичного розвитку села Капустине від найдавніших часів до кінця XX ст.. Огляд зроблений переважно на основі вивчених архівних документів, опублікованих збірників документів, довідкової літератури різних років видання та публікацій у періодиці. Окремі факти я почерпнув зі спогадів мешканців села. Брошура написана у стислій формі, щоб дати можливість мешканцям Капустине поглянути з великої часової відстані на справи своїх предків, зрозуміти їх болі та турботи, пізнати їхній спосіб життя. Кожному жителю Капустине вона допоможе глибше і сильніше відчути себе добрим господарем на прабатьківській землі, краще дбати про її розквіт та добробут. Дослідження не претендує на всеохопність та універсальність, бо не можна "охопити неохопне". Я свідомий того, що не використав ще багато джерел до історії села у XX ст. Але й те, що написане, може і повинно служити добрим порадником у справі дальшого і глибшого вивчення історії села. Вірю, що незабаром виникне потреба доопрацьовувати цю брошуру, бо будуть виявлені нові документи, зібрані нові свідчення про життя села та його людей. Маю надію, що до 405-річчя від першої письмової згадки про село мешканці Капустине захочуть мати повний літопис його розвитку.

Повну версію мін-проекту можна скачати з вкладення

Вкладення
Кiлькiсть переглядiв: 740