• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • ЗДО "Сонечко"

Збираємось до ЗДО

1.Батькам необхідно обрати заклад дошкільної освіти (далі- заклад);

2.Відвідати заклад і дізнатися у директора про наявність вільних місць і умови зарахування дітей.

3.Прийом дітей до закладу дошкільної освіти загального розвитку здійснюється керівником протягом календарного року на підставі:

•заяви батьків або осіб, які їх замінюють;

•медичної довідки про стан здоров'я дитини з висновком лікаря, що дитина може відвідувати заклад дошкільної освіти;

•довідки дільничного лікаря про епідеміологічне оточення; •свідоцтва про народження.

4.Під час прийому дитини до закладу дошкільної освіти, керівник зобов'язаний ознайомити батьків або осіб, що їх замінюють, із статутом дошкільного закладу, іншими документами, щорегламентують його діяльність.

КИМ ЗАПРОВАДЖУЄТЬСЯ ЕЛЕКТРОННА ЧЕРГА?

Відповідно до пункту 2 статті 19 Закону України «Про дошкільну освіту», функціонування закладів дошкільної освіти, зокрема, створення умов для здобуття дітьми дошкільної освіти, належить до повноважень органів виконавчої влади та місцевих органів самоврядування. Питання щодо розроблення та впровадження програми електронної реєстрації дітей у заклади дошкільної освіти належить до компетенції місцевих органів управління освітою.

ЯКА ПРОЦЕДУРА ЕЛЕКТРОННОГО ЗАПИСУ В САДОЧОК?

Нині активно діє електронна система запису. Передусім батькам необхідно обрати заклад. Після того, як батьки зареєстрували дитину в електронній системі, їм відкривається вільний доступ до черги і вони можуть відслідковувати своє просування у цій черзі. Метою створення такого реєстру є зниження корупції в дошкільних закладах.

ЯК СКОРИСТАТИСЯ ЕЛЕКТРОННОЮ ЧЕРГОЮ?

Необхідно пройти online-реєстрацію на сайті – обрати вільний садочок та заповнити форму. При реєстрації вказати: ім’я та прізвище дитини, дату народження, серію та номер свідоцтва про народження, контактний телефон одного з батьків, бажаний ЗДО. Далі натиснути "Подати заявку". Якщо реєстрація заявки успішна – встановлюється статус "Зареєстровано в черзі"; дату та час реєстрації не можна буде змінити за жодних умов. Якщо є вільні місця, то статус реєстрації зміниться на "Є можливість зарахування", і буде запропоновано місце в обраному садочку. Батькам слід постійно відслідковувати статус, і в разі його зміни (про що буде надіслано повідомлення на електронну адресу) та подати необхідні документи для вступу (термін подачі документів встановлюється місцевими органами виконавчої влади і органами місцевого самоврядування). В іншому випадку черга автоматично скасовується. До слова, зважаючи на складну ситуацію з дитсадками, в чергу можна ставати навіть з моменту народження дитини. Однак лише в тому випадку, якщо батьки впевнені, що не змінюватимуть своє місце проживання. В іншому разі таке рішення буде недоцільним.

ЧИ ВАРТО СТАВАТИ В ЧЕРГУ ОДРАЗУ ПІСЛЯ НАРОДЖЕННЯ ДИТИНИ?

1.Не обов’язково, адже законом таке не передбачено.

2.Бажано, оскільки збільшується можливість отримати місце в дитячому садку та зекономити час, сили та нерви батьків.

ЧИ ОБОВ’ЯЗКОВО СПЛАЧУВАТИ БЛАГОДІЙНИЙ ВНЕСОК?

Виключно за бажанням батьків. Якщо цей благодійний збір намагаються нав’язати вам як обов’язковий, – це є порушенням. У такому разі можна подати скаргу до районного управління освіти. У крайньому випадку – звертатися до правоохоронних органів, адже за такі дії передбачена кримінальна відповідальність.

ЯКІ Є ПІЛЬГИ ДЛЯ ВСТУПУ В САДОК?

Перш, ніж ставати в чергу, варто подивитися перелік пільг при запису до дитячого садочка. Місцева влада може встановлювати додаткові пільги. Якщо дитина потрапляє під якусь пільгу, але в дитсадку зараз зайняті всі місця, то дитину направляють в інший садочок зі збереженням цієї пільги.

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО МІСЦЬ НЕМАЄ?

Не влаштовуйте скандалу – зберігайте спокій та розсудливість. Для початку з’ясуйте у співробітників, з якої причини відсутнє місце, та запитайте, як вам вчинити, щоб місце все-таки з’явилося. Рекомендуємо отримати письмову відмову у прийнятті дитини до садочка. Цю відмову ви можете отримати від керівника. Зібравши всю інформацію, зверніться в управління освіти – там зобов’язані допомогти вам розібратися.


Шановні батьки!

Відповідно до Закону України "Про дошкільну освіту", Положення про дошкільний навчальний заклад, просимо Вас дотримуватись слідуючих вимог:

- дитину слід приводити в ЗДО до 8.30 год. ранку, передавати її вихователеві, зазделегідь домовившись про те, хто буде забирати вашу дитину з садка (дітям до 14 років забороняється забирати дошкільників з дитячого садка);

- дитина повинна приходити в групу чисто одягнена, акуратна, з акуратною зачіскою, з кімнатним взуттям, а при необхідності - із запасним одягом. Дитину щодня потрібно мити по потребі, обрізати нігті, перевіряти голову;

- в дитячий садок дитині не слід давати зранку цукерки, печиво, жуйки, ліки, дрібні та непотрібні речі;

- постійно слідкувати за станом здоров’я дитини. Хвору дитину або з симптомами захворювання не приводити в дитячий садок, а звертатись в дитячу консультацію;

- про будь-які порушення в здоров’ї дитини напередодні попереджати вихователя групи, залишивши їй номер вашого телефону;

- якщо дитина не відвідувала дитячий садок протягом 3-х днів, необхідно надати вихователю довідку педіатра про стан її здоров’я, якщо дитина не відвідувала дитячий садок протягом 3-х тижнів - принести довідку із санстанції з результатом аналізу на ентеробіоз;

- якщо дитина потребує дієтичного харчування, слід повідомити про це вихователя ;

Прийом дітей до ЗДО, якщо вони не вакциновані

Міністерство освіти та науки спільно з МОЗ видало наказ, у якому йдеться, що невакцинованих дітей не впускатимуть на заняття у школи та дитячі садки.

Відповідний документ від 6 вересня 2018 року з підписами Уляни Супрун та Лілії Гриневич був розісланий головам обласних та Київської міської державної адміністрації.

В документі згадується про “напружену епідемічну ситуацію” з інфекційними хворобами, яка спостерігається в Україні впродовж останніх 5 років.

У МОЗ нагадали, що зараз в Україні спостерігається спалах кору і від початку року зафіксовано майже 30 тисяч випадків захворювання, 13 з яких закінчились летально.

“Захворюваність на кір, краснуху, епідемічний паротит, кашлюк, дифтерію набуває загрозливого характеру, про що свідчить чергування періодів підйому і спаду захворюваності”.

Враховуючи, що ризик масового поширення зазначених інфекцій особливо збільшується з початком навчального року просимо вжити заходів щодо забезпечення рекомендованого Всесвітньою організацією охорони здоров’я обсягу охоплення профілактичними щепленнями або недопущення невакцинованих (за відсутності протипоказань) дітей у заклади освіти,

– йдеться в документі.

У відомствах нагадують, що ця вимога передбачена статею 15 Закону України “Про захист населення від інфекційних хвороб”.

“Відповідно до цієї статті, дітям, які не отримали профілактичних щеплень згідно з календарем щеплень, відвідування дитячих закладів не дозволяється“, – констатують у МОЗ та Міносвіти.

У документі також нагадують, діти якого дошкільного та шкільного віку повинні проходити вакцинацію та ревакцинацію.

Міністерство охорони здоров’я, в свою чергу, запевнило, що “на сьогодні в Україні достатня кількість ефективних, якісних та безпечних вакцин”, щоб усі вікові групи дітей, які цього потребують, були вакциновані.


Нещеплені діти не можуть ходити у школи й дитсадки – офіційно.

Міністерство охорони здоров’я України та Міністерство освіти і науки України нагадали головам обласних і Київської міської державних адміністрацій про чинні норми закону офіційним листом.

Згідно з законом, відвідувати державні заклади освіти можуть лише ті діти, які отримали щеплення за Календарем профілактичних щеплень, або ж коли в дитини є медичні протипоказання до вакцинації (ст. 15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб»). Колективний імунітет допоможе захистити від смертельно небезпечних хвороб тих дітей, які не можуть вакцинуватися з медичних причин.

Якщо в дитини є протипоказання, їй надають відповідну довідку на підставі даних обов’язкового медичного профілактичного огляду за участю лікаря педіатра й інших лікарів-спеціалістів. Рішення про допуск таких дітей до закладів освіти ухвалює комісія лікарів відповідного лікувально-профілактичного закладу.

Лікарсько-консультативна комісія може ухвалити рішення заборонити відвідування дитиною без профілактичних щеплень навчального закладу, наприклад, у разі ускладнення епідемічної ситуації. У таких випадках питання щодо форм здобуття освіти такими дітьми вирішують місцеві органи освіти.

Наразі в Україні спостерігається нестійка епідемічна ситуація щодо інфекційних хвороб, а захворюваність на кір, краснуху, епідемічний паротит, кашлюк, дифтерію набуває загрозливого характеру. З початком навчального року ризик захворіти на ці інфекції зростає, тому дуже важливо щоб діти були вчасно щеплені за Календарем профілактичних щеплень, – пояснюють у МОЗ.

До 6 років діти мають отримати щеплення проти гепатиту В, туберкульозу, кору, паротиту, краснухи, дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту та Хіб-інфекції. У 6-річному віці проводиться ревакцинація проти дифтерії, правця, поліомієліту, кору, краснухи та паротиту.

На сьогодні в Україні є достатня кількість ефективних, якісних, безпечних та прекваліфікованих Всесвітньою організацією охорони здоров’я вакцин, щоб охопити щепленнями всі вікові групи, які цього потребують.

Якщо ваша дитина пропустила вакцинацію за календарем, негайно зверніться до педіатра або сімейного лікаря, щоби надолужити пропущені щеплення.

Які медичні довідки потрібні дитині для відвідування дошкільного закладу

Перед початком навчального року усі діти мають пройти профілактичний огляд. Педіатр чи сімейний лікар видає необхідну для дошкільного закладу довідку (форма №086-1/о), в якій, зокрема, зазначається група для занять фізичною культурою. Крім того, потрібно оновити Карту профілактичних щеплень (довідка форми № 063/о), якщо дитина одержала нові щеплення та завірити ксерокопію у лікаря.

Кiлькiсть переглядiв: 528